Výuka kyberbezpečnosti u dětí může být zábava, Internetoví úžasňáci poradí jak na to!

Vzdělání

Hledáte ve školách cesty, jak učit žáky používat internet bezpečně a smysluplně? Vyzkoušejte program Internetoví úžasňáci! Online program přináší učitelům speciální školení a strukturovanou metodiku obsahující pestré aktivity a nástroje zacílené na výuku kyberbezpečnosti a digitálního občanství u dětí. Ty pak stačí jen vzít a přenést do výuky. Díky grantu od společnosti Google.org je navíc celý program dostupný učitelům za 0 Kč!

Komu je program určen a jak probíhá?

Program je určen zejména pedagogům ZŠ, školním metodikům prevence a dalším pracovníkům ve vzdělávání dětí. Předem není potřeba mít žádné odborné znalosti v oblasti internetové bezpečnosti. Zahrnuje dva bloky online školení v celkové délce 5 hodin. Úvodní školení (3 hodiny) připravuje učitele na to, jak pracovat s metodikou a dobrodružnou online hrou Interland. Druhá část školení (2 hodiny) je zaměřena na reflexi práce s učebním plánem v praxi a sdílení zkušeností mezi účastníky.

Co je cílem?

Cílem Internetových úžasňáků je naučit děti, jak si poradit například s hackery, obtěžováním, kyberšikanou nebo neopatrným sdílením na sociálních sítích. Program ale klade důraz i na rozvoj sociálních dovedností, jako jsou laskavost a schopnost zastat se druhých. Obsah učebních lekcí lze snadno přizpůsobit aktuálním či specifickým potřebám žáků a lze jej velmi snadno implementovat nejen v hodinách informatiky, ale i během výuky jiných předmětů, např. v hodinách etické a mediální výchovy či anglického jazyka.

Jak se do programu přihlásit?

Navštivte internetové stránky internetoviuzasnaci.org. Termíny školení jsou vypisovány průběžně během celého školního roku.

Kdo projekt realizuje?

Výukový program funguje již ve 28 zemích světa. V České republice zajišťuje jeho realizaci nezisková organizace Jules a Jim, z.ú., která se již 20 let věnuje primární prevenci na školách a vzdělávání pedagogů.

Aktuálně probíhá také jarní soutěž s Internetovými úžasňáky

ZAPOJTE SE S TŘÍDNÍMI KOLEKTIVY SVÝCH ŠKOL OD 19. 4. DO 19. 5. 2023 DO JARNÍ KREATIVNÍ VÝZVY O ÚŽASŇÁCKÉ CENY!

Soutěží se o:
  • interaktivní workshop pod vedením GOOGLE certifikovaných lektorů pro vítěznou třídu realizovaný v sídle společnosti Google Praze
  • vzdělávací workshopy pro třídy na téma KYBERPROSTOR, nebo
  • batohy, lahve a svačinové boxy SWAG
Pro více informací,
jak se do soutěže zapojit navštivte →

Potřebujete poradit?