LoginCestujeme za poznáním

Součástí výuky cizích jazyků jsou i poznávací zájezdy za hranice naší republiky. V rámci zdokonalování němčiny cestujeme do Rakouska, Německa, za angličtinou pak přímo do Velké Británie. Jelikož bychom měli znát i naše další sousedy podnikáme i výlety do Polska a v minulosti jsme navštívili i Slovensko.
 
S žáky od V. do IX. třídy jsme navštívili Vídeň, Drážďany, Salzburg, Budyšín, Jelení Horu, Oybin, Jonsdorf, Žitavu a Londýn.
Kromě obdivování různých pamětihodnosti měli žáci příležitost komunikovat v anglickém, ale i německém jazyce (například se svými vrstevníky z Jelení Hory).
 
Zájezdy jsou mezi žáky populární a doufáme, že jim i nadále budeme moci otevírat cesty do jiných zemí.
Anglie 2014/15

V týdnu před Velikonocemi se 15 dětí z druhého stupně vypravilo za poznáním na zájezd do Anglie. Cestovali jsme žlutým autobusem cestovní kanceláře Kristof a doprovázela nás zkušená průvodkyně Klára. Dlouhá cesta tam byla zpestřena poryvy větru a silným deštěm, naši řidiči však vše bravurně zvládli a v pondělí ráno nás dovezli v pořádku na předměstí Londýna. Vyrazili jsme metrem od O2 Arény směrem do City of London, nyní již jedné z nejmodernějších částí Londýna. Pokochali jsme se pohledem na jednu z nejvyšších budov Londýna Canary Wharf, prošli se po nábřeží Temže kolem Shakespearovského divadla The Globe, bitevního křižníku HMS Belfast, ...


Čtěte více zde...
2015-05-09 18:06:45
Výlet do Žitavy 2014/15

V sobotu 21. března 2015 žáci 6. až 7. třídy navštívili Žitavu. Naše cesta nejprve směřovala do ZOO, kde jsme si prohlédli různé expozice. Hned za vstupním areálem jsme viděli miniaturní tropikárium. Pak naši pozornost upoutala populární expozice nosálů, kteří mohou po lanech opouštět výběh a nad hlavami návštěvníků přelézat na stromy za cestou a zpět. V centrální části byly výběhy mývalů a kopytníků. Ve spodní části ZOO se nacházela voliéra sov, dravců, pěvců a veverek. Pobyt v ZOO jsme si užívali, bylo nám příjemné, že jsme si mohli některá zvířata pohladit.


2015-05-09 17:10:50